Wazon z drewna opałowego brzozy | Toczenie w drewnie #10Drewno opałowe nie musi służyć tylko do kominka 🌳🌲🔥 Przykładem innego zastosowania jest wytoczony przez mnie wazon z 3 letniego drewna opałowego pieńka brzozy :) Wi . Informacje: odsłon: 10024, czas trwania: 14m 20s, ocena: 138.

Wazon z drewna opałowego brzozy | Toczenie w drewnie #10

- Drewno opałowe nie musi służyć tylko do kominka 🌳🌲🔥 Przykładem innego zastosowania jest wytoczony przez mnie wazon z 3 letniego pieńka, lekko zagrzybionej brzozy :) Wiem że najlepszymi i dedykowanymi gatunkami do toczenia są: orzech, jesion, dąb, grochodrzew, klon, cis (choć toksyczny i trzeba uważać), wszystkie owocowe i egzotyki. Pamiętam jak po filmie: https://www.youtube.com/watch?v=Nd8LAryM3MU, część osób była sceptycznie nastawiona że toczyłem w starej belce sosnowej i mówiła "w iglastych się nie toczy" :) Okazało się że rustykalne świeczniki znalazły swoich amatorów i wytoczyłem po tym filmie jeszcze 22 sztuki, czyli jedenaście par, które poszły jak ciepłe bułeczki :) Nie zawsze toczenie moim zdaniem musi być na wysoki połysk, bo zresztą drewno iglaste ze względu na swoją budową trudno w taki sposób wykończyć. Dzięki temu, iż uważam że każdy gatunek drewna nadaje się do toczenia, to nie wrzucam wszystkiego do ognia! Wiadomo wszystko zależy od tego w jakim stylu chcemy wytoczyć dany przedmiot i do czego ma on służyć :) Dodatkową zaletą toczenia z drewna "niewłaściwego" czy opałowego jest to, że łatwo nam taki materiał pozyskać! Wolność i pokój :)
- Polecam ci zbudować ramę metalową do Twojego stołu warsztatowego bo się strasznie kiwa
- Bardzio ładne...jeśli wolno spytać ile czasu zajęło zrobienie tego cuda? I drugie pytanko czy jest jakas tokarka do 1000 zł na której by się dało zacząć takie zabawy robić czy sobie darować i zbierać na taką jak ty masz?
- Można by kiedyś wpaść przetestować tą tokarkę?
- Super wyszło, pozdrawiam i powodzenia.
- A ja z pytaniem z innej beczki! Co macie położone na podłogach warsztatu? I jak się to sprawdza? :)
- Śliczny wazon, a drewno opałowe dla jednego będzie tylko drewnem opałowym, dla innych cennym materiałem z którego można coś fajnego zrobić. Ja u siebie mam ze 20 pieńków z orzecha włoskiego które uratowałem przed spłonięciem i sobie tak leżą i czekają aż coś ciekawego kiedyś z nich zrobię. Pozdrawiam
- Aha, napisałem, że nic nie rozumiem bo nie mam tokarki i na ten poziom to dla mnie daleka droga.
Ale masz rację, każde drewno w które włoży się trochę serca (i pracy) jest piękne!
- Nic nie zrozumiałem, wszystko po amerykańsku. A ja tylko troszkę po radziecku panimaju.:)
- Piękna praca 👍 Moim zdaniem nie ma złego drzewa, jest tylko zły stolarz 😁
- Jak dla mnie dość ciekawe, https://odzyskamyprowizje.pl/ - też tak sądze.
- Ten styl lubię ❤️
- Przemo - 60 fps? Edycja po zbóju co? Powiem Ci, że nie wiem czy to gra warta przysłowiowej świeczki - 30 fps wygląda chyba bardziej naturalnie a waży o wiele mniej :-) Jeżeli to było kręcone smartfonem to żyjemy w przepięknych czasach - najpierw obstawiałem, że nowy Soniacz zawitał w Kępie ale...chyba jednak smartfon. Czy się mylę? Sorry, że nie o drewnie ;-)
- Super Przemo, a pracownia wygląda rewelacyjnie :)
Lubię te początki filmu z psami - radość murowana.
Pozdrawiam :)
- Jak widać jak się ma dobry pomysł i wie co się chce zrobić każdy materiał się nada nawet taki który miał skończyć w kominku .
Dobra robota .
Marek .
- Super waza. Z niczego cos zajefajnego zawsze mozna zrobic jak sie ma pomysla.
- Taki ładny klocek, tyle opału zmarnować na jakiś wazonik ;-) (żart !!!) Good job
- Fajna waza z niczego :) Poza tym warsztat ciągle się rozwija!:) Super:)
- boję się ,że nawet 3 lata na powietrzu nie pomoże i ta brzoza pęknie,wcześniej czy później.
- Klima(t) w warsztacie być musi :P
- Jak to wszystko łatwo wygląda gdy to robisz :)