Jak i czym impregnować drewno? [Sąsiedzkie Porady – Ogród]Drewniane donice, płoty, altanki, stoły, krzesła czy domki dla dzieci – wszystkie elementy architektury ogrodowej , wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. W najnowszym odcink . Informacje: odsłon: 73017, czas trwania: 4m 28s, ocena: 663.

Jak i czym impregnować drewno? [Sąsiedzkie Porady – Ogród]

- Witam Chcę zrobić płot drewniany sosnowy czym najlepiej go zabezpieczyć czym pomalować.
- Lubie te filmiki ale w tym niezbyt dobry popis wiedzy niestety. Lakierobejca jak sam nazwa wskazuje nawet, jest to lakier i bejca fakt tworzy powloke,nie impregnuje wogole nie wchlania jej drewno.np impregnat tak i poznije np lakier ale nie lakierobejce tak samo lazury.
- Mydło i woda + śruby mocujące lub jakikolwiek kontakt z metalem. No gratulacje Brico, gratulacje. Ale zaraz.... Genialne! Sami sobie napędzacie klientów xD. Genialny patent.
- 💚czym mogę rozcieńczyć drewnochron Sadolin 💚
- Pomylona lazura z kakierobejcą.
- Tan pan nie ma pojęcia pracy z drewnem, widać że w nigdy nie był nawet w stolarni a co dopiero pracował: impregnat 1x,grunt 1x,i powłoka 300mikrometrow,2x,...itp./ Technolog Drzewny 20 lat w zawodzie.
- A co sądzicie o szkle wodnym
- Dominik zawsze na plus 😊
- tylko olej - silnikowy, transformatorowy itp
- Dominiku z całym szacunkiem ale najlepszym impregnatem jest izolant bezbarwny chemoutwardzalny PU 1:1 wnika głęboko w strukturę drewna i ja dodatkowo utwardza dzięki czemu drewno w warunkach atmosferycznych wytrzyma dużo dużo więcej Ponadto Dodatkową zaletą jest to że można utrzymać drewno w kolorze naturalnym (jeśli ktoś lubi naturę) ewentualnie następnie nałożyć lakierobejce takim kolorem jakim się chce lub też wykończyć lakierem bezbarwnym Pozdrawiam Robert lakierus