Dobry pellet / zły pelletZanim skomentujesz, czytaj opis ze zrozumieniem! Dziś prezentuję Wam drugi odcinek (na razie ostatni :)) związany z pelletem. Były pytania jako rozpoznać dobry pellet do domu . Informacje: odsłon: 181244, czas trwania: 11m 48s, ocena: 1633.

Dobry pellet / zły pellet

- Zanim napiszesz negatywny komentarz zapoznaj się z opisem pod filmem i obejrzyj do końca. Spora część ludzi pisze negatywy wskazując informacje które sa podane jasno w opisie lub samym filmie (filmach).
Nikt nie jest alfą i omegą ale trochę ogłady w komentarzach - to nie rynsztok a ja Was nie obrażam!
- Panie pokazujesz jak jest troszkę już sam przerobiłem z tym gówno peletem ludzie popatrzcie czy tym gównem tzn. złym peletem nie palcie kur.a gdzie ta ekologia
- Mam co gazowe w domu jedno piętro ma 68 mkw myślę nad piecykiem na pelet do pokoju 20 mkw. Mam obawy przed czyszczeniem pieca, że mieszkanie szybko się zabrudzi?
- Witam a jaki pellet doradza Pan do pieca per-eko ksm spark?
- Przy każdorazowym wykryciu trefnego pelletu powinno się publikować nazwę producenta i miejsce dystrybucji. Tym może świata nie zawojujemy ale unikniemy problemów, i po części doprowadzimy do upadku takiego dziadostwa. Rok temu woziłem pelet spod Nowogardu do Włoch no i okazał się po jakimś czasie niezłym szajsem, jak na filmiku
- A co myśleć o pellecie który śmierdzi niczym meble z Ikei ale wodę wciągają w kilkanaście sekund? Niby dobry ale śmierdzący klejem
- ufff na szczęscie uzywam dobry pellet do królczej kuwety xd
- Bardzo potrzebny film, dziękuje
- Ludzie doradzcie co kupić ten spierdolony pellet co oszukują janusze czy zjebany eko groszek co też tak samo jest oszukany bo to polska i wiadomo wspieraj nasz kraj czyli kupuj najdrożęj ... co radzicie ?
- wole ten ciemny ma więcej energi
- Odwiedź może tu pierścionki srebrne z bursztynem, moim zdaniem OK.
- Ta woda z komina to "aromat dymu wędzarniczego" dodawany do wędlin:)
- Na moje oko to jeden jest z drewna liściastego a kolejny z iglastego. A badania to robią w atestowanym laboratorium a nie na oko w domu na "widzimisie".
Palenie to w piecu a nie testy zapalniczką.
Fakty są takie, że z odpadów płyt są też robione brykiety i pelety.
- Ekologia z dofinansowania.. a podobno chcą zabronić kominków domowych n suche drewno..
- Witaj, jesteś zainteresowany paletą z Rosji?
- Seba, piec to może tyłek po KFC 🙂 Pelletem zasilane są kotły 🙂
- "Cjalis" jako podkład muzyczny.
- Ja w końcu trafiłam na dobrej jakości , fajnie że przywożą pod sam dom , ceny atrakcyjne pelleteo .pl polecam
- Niech ktoś mi wytłumaczy w czym jest tak dobry pellet względem typowego drewna z własnego lasu?
- Jestem mikroproducentem pelletu, czyli robię go ze swoich wiórów małą pelleciarką wyłącznie dla siebie:) fakt jest taki, że nie z każdego gatunku da się go zrobić. A jeśli robisz z gatunków, z których się da to musi mieć odpowiednią wilgotność. Próbowałem z powietrzno-suchego modrzewia, czyli ok 16% i jest idealny. Dziś próbowałem modrzew, ale wilgotność wynosiła ok 12-13 % i dupa... Akacja natomiast nie lepi się w żadnej wilgotności. Trzeba ją mieszać, a wtedy można cokolwiek osiagnac. Sosna jest ok, ale musi być wiór z twardzieli sosny. Bielasta się nie lepi. Fakt jest taki że nie można mieć zbyt suchego materialu, bo doświadczenie pokazuje mi że umiarkowana wilgoć jest jednym z ,,lepiszczy''. Jeśli ktoś ma inne doświadczenia to prosze o komentarz, może wspólnie dojdziemy do pewnych wnioskow.
Gadałem kiedyś z producentem pelletu, przed którego halą leżały stare snopki słomy, a w hali mnóstwo pyłu gotowego do przerobu. Pytam z czego robi, a on na to, że próbował z wszystkiego, ale płyty wiórowe z Ikei przepuszczone przez młyn są najlepsze bo mają w sobie klej. Wszystko na temat. Dziekuje:)
- Kwestia taka czy te gorsze pelety, które mimo gorszego dopalania czy kaloryki mogą być korzystna alternatywa. Oczywiście, trzeba mieć do tego palnik oraz komin. Mam racje? Troszkę powalczyć że sterowaniem i chyba muszę być dobrze.