cz 2 Jak zrobić donicę ogrodową z pergolą z drewna modrzewia, montaż materiału na pergolę, malowanieOdcinek 199 cz.2 - Jak zrobić donicę ogrodową z pergolą z drewna modrzewia, montaż materiału na pergolę, malowanie / parte 2 Cómo hacer una maceta de jardín con perchola . Informacje: odsłon: 7144, czas trwania: 15m 7s, ocena: 151.

cz 2 Jak zrobić donicę ogrodową z pergolą z drewna modrzewia, montaż materiału na pergolę, malowanie

- To jest profesjonalna robota - niestety bez takie sprzętu jak w tej pracowni to efekty nie będą wyglądać aż tak dobrze. Zwłaszcza że widać też fach w rękach :) Mamy pergolę ogrodową nieco innej konstrukcji, łączoną na kątowniki i wkręty. W ogóle najpierw kątowniki kupiliśmy złe, bo bez ocynku xD Potem dopiero poczytaliśmy więcej i wzięliśmy takie bardziej pro https://e-armet.pl/pl/c/Katowniki/105 - drugi rok już pergola sobie stoi, nic się jej nie ima. Oby tak dalej :)
- Delta folia i po problemie
- Ostatnio jak robiłem donice na balkon to najpierw polakierowałem a potem wysmarowałem kilka warstw folii w płynie. Takiej do hydroizolacji łazienek. Prezentuje się fantastycznie i jak narazie nic się z tym nie dzieje, myślę że sie dobrze sprawdzi do takich rzrczy.
- Z doświadczenia wiem że nie zrobiłeś najbardziej w... przy donicach roboty z folią. Zawijać raczej do środka, na zewnątrz nie wyobrażam tego sobie bez cięcia foli. Na temat foli dyskutuję z ogrodnikiem. On jest za agrowłókniną. Rośliny lepiej rosną gdyż oddycha system korzeniowy jednak woda idzie w drewno. Czy membrana byłaby rozwiązaniem, nie wiem? Ja folia, gdyż Klienci raczej albo boją się o "podłogi" albo o sąsiadów. Poza tym jest ból przy droższych rozwiązaniach. Jeżeli rośliny są całoroczne i nie pod dachem koniecznie odpływy bo zgniją.
- Możesz coś wiecej powiedzieć o wilgotności drewna stosowanego w stolarce zewnętrznej? Lepiej suche na poziomie 12% czy mokre prosto ze składu (mowa o iglastym,budowlanym)?
- wyłóż wewnątrz siatką plastikową i na nią folia. dziury w dnie konieczne.
- Donica do przerobienia, minimum to dziury w dnie dla odpływu nadmiaru wody, inaczej rośliny będą gonić (przerabiałem to już, niestety ). Ja będę coś podobnego robił ale z palet, co nie znaczy że Twoje mi się nie podoba. Wykonanie jak zawsze na eleganckim poziomie 👍
- Witam z modrzewiem jest ten problem że bardzo mocno pracuje i potrafi zrywać wkręty.Jeżeli chodzi o folie to najlepiej wywinąć ją na zewnątrz, a w dnie zrobić otwory żeby nadmiar wody mógł odejść.Podsumowując bardzo dobra robota, donica prezentuje się zacnie.Pozdrawiam.
- Co to za wyciąg w malarni? Dzięki
- Czesc. Dobra rada..Dobrym rozwiazaniem jest folia kubelkowa. Stosuje ja na wszelkiego rodzaju donice czy grzadki podwyzszone. Przewietrzanie gwarantowane i nie gnije. Dno mozna sobie darowac jesli nie stoi na tarasie.
- Nie jestem pewien, zobacz sobie tu platforma ezamowienia, można poczytać.
- Według mnie powinny być otwory na dnie w folii i desce, aby rośliny nie zgniły, ponad to na spód dobrze byłoby dać keramzyt i dopiero ziemie
- Można spróbować pomalować donicę od środka izolacją bitumiczną.
- Fajna donica :) Kilkanaście dni temu zrobiłem nieco mniejszą, na balkon, choć to w sumie raczej obudowa na plastikową donicę ;) Co do folii, ja bym chyba wywinął ją na zewnątrz i osłonił listwami ozdobnymi... ale znawcą to ja nie jestem ;)
- Jakby to powiedzial moj kolega z Bronx-u " jak na bialego to niezle ci to wyszlo..." Pozdrawiam