671. Drewniane lampy, świeczniki z drewna i butelek po winieJak zrobić tanie lampy z drewna i pustych butelek? Nic trudnego... wystarczy nam do tego tylko... nic nie powiem :) Zobaczcie sami, zapraszam na koleny film Domidrwno. Nowe filmy . Informacje: odsłon: 33451, czas trwania: 15m 36s, ocena: 535.

671. Drewniane lampy, świeczniki z drewna i butelek po winie

- Woda jest lepsza ...kilka sekund w zimnej i do wrzącej i tak kilka razy i szkło pęka ..palnik nie grzeje równomierne butelki i pęka jak jej pasi
- seryjna produkcja tulipanów
- za każdym razem gdy widzę ile drewna marnuje się na tokarce to robi mi się niedobrze jak chcemy coś okrągłego dotnijmy drewno by przybliżyć kształt okręgu i z dociętych kawałków można coś małego ale wykonać wykorzystać jeszcze. A tak wszystko w wiór
- Lepszym sposobem na rozcięcie butelki jest chyba stary sposób który pokazał mi dziadek 😊 Do tego potrzebować będziemy nitkę , denaturat i pojemnik z zimną wodą. Bez żadnego nacinania owijamy butelkę w miejscu w którym chcemy nitką kilkanaście razy , nasączamy nić denaturatem i podpalamy. W czasie gdy płomień przestaje się palić , szybko zanurzamy butelkę w zimnej wodzie i butelka powinna pęknąć w miejscu nawiniętej nici. Pozdrawiam
- Niezła kolekcja win :D a co do świeczki, no niestety przy jednym wlocie nigdy nie będzie wymiany powietrza. Trzeba zrobić kilka ładnych otworów poniżej szkiełka :) aha Jarku, obejrzyj programy Cejrowskiego, tam pokazują jak się kroi butelki. nalewasz wody do poziomu gdzie chcesz uciąć, na to cienka warstwa jakiegoś łatwopalnego paliwa np. nafty. podpalasz, trochę się popali i pukasz. butelki im pękają akurat na linii woda/paliwo :) ewentualnie szkło można ciąć piłką.


btw. te lampki ledowe to chyba na poratowanie twarzy :D
- Ech Jary...mogłeś jakieś podtoczenie na boku tego wałka zrobić tzn. ozdobny rowek/rowki a następnie od góry nawiercić otwory. Miałoby to wtedy funkcję i jakiś wygląd.
- Jarek Ostaszewski: Nóż to nie diament, on ma kółka węglowe. Spróbuj dać kapkę terpentyny, i nie poprawiaj cięcia butelki.
Za blisko trzymasz palnik (zbyt duża temp.) Pozdrawiam
- wystarczu zanurzyc pol butelki w wodzie
- ale co wypiłeś to Twoje:)
- tutaj gdzie jest peknieta butelka, przynajmniej dochodzi powietrze, glupi nie zauwazy, a madry nic nie powie ;)
- Odwiedź może tu masaże Lublin więcej to już w google trzeba.
- COS NA MOJA KIESZEN!
- Panie Jarku tak przyglądając się jak pan wiercił ten wielki otwór pomyślałem sobie jak fajnie by to wyglądało w slow motion. Odkąd pamiętam zawsze filmiki były przyspieszane z wiadomych względów aby publika nie przysnęła ( a ile razy puszczałem sobie Pana filmiki właśnie przed snem hi hi) ale wracając do wątku fajnie by był jakby od czasu do czasu zrobić takie fajne slow motion. Nie wymagam od razu filmików w stylu chłopaków z "The Slow Mo Guys" ale myślę że sporo by to urozmaiciło i dodało walorów artystycznych. Pozdrawiam.
- Super film! Aż mi się oczy spociły :) Trochę winka trzeba było wypić :)
- Trzeba znowu winka nakupić
- Nie jedną butelkę w życiu ciąłem i wiem że pewniejszy efekt przy pękaniu daje na przemian gorąca i zimna woda
- Jarek wielka piona dla ciebie. Ogladam cie juz dlugo ale z tej strony cie nie znalem, jestes spoko gosc,wiecej takich luznych filmow:)
- Jako, że ja nie robię takich rzeczy to nie powinienem się wypowiadać ale przeciąć butelkę: naciąć nożykiem następnie owinąć miejsce sznurkiem umoczonym w spirytusie oleju, podpalić a następnie hyc do wody.
- Witam.
Jestem od niedawna waszym subskrybentem i zrobiłem sobie z waszych odcinków mały serial. Jestem na 127 odcinku.
Jesteście niesamowici macie dużą wiedzę o drewnie, zapewne macie dużo trocin i tak się zastanawiam co robicie z trocinami
- Ostatnio co warsztat, to butle po winie....
- obawiam się, że butelki będą strzelać , gdy się nagrzeją od świeczek, to nie jest hartowane szkło